Błyskawiczne ćwiczenia na jędrne pośladki

 

Jędrna pupa to marzenie wielu kobiet i… ich partnerów. Ładnie zaokrąglone pośladki doskonale prezentują się w opiętych spódniczkach i stroju kąpielowym. Poza tym, to jedna z najchętniej komentowanych części kobiecego ciała. Niestety, nie każda kobieta jest z niej dumna. Niektóre narzekają na płaskie pośladki, inne na zbyt duże czy opadnięte. Ale, o ile praca nad udami i biodrami jest dość żmudna, o tyle przy pośladkach wystarczy zaledwie kilkanaście minut dziennie, by odzyskały jędrność i wymarzony kształt. A oto błyskawiczne ćwiczenia, które ci w tym pomogą:

 1. Uklęknij. Wyciągnij ręce przed siebie i oprzyj je na podłodze prostopadle do tułowia (pod barkami). Napinaj pośladki i unoś do góry nogę zgiętą w kolanie. Powtórz po 15-20 razy na każdą nogę. Aby ćwiczenie było jeszcze bardziej efektywne, w zgięciu kolana możesz umieścić 1-kilogramowe hantle.
 2. Zrób szeroki rozkrok. Wypchnij biodra lekko w przód, a tułów wyprostuj. Dłonie możesz wyciągnąć prosto przed siebie lub spleść za plecami. Rób przysiady w wolnym tempie, pamiętając o utrzymaniu wyprostowanej sylwetki. Wykonaj 15 powtórzeń.
 3. Stojąc w lekkim rozkroku, pochyl się i oprzyj dłonie np. o blat stołu. Utrzymuj wyprostowane plecy. Unoś nogę w tył, przytrzymaj 5 sekund i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Powtórz 10-12 razy.
 4. Ćwiczenie w leżeniu na plecach. Połóż się i oprzyj stopę na podwyższeniu, np. na krawędzi kanapy lub na krześle. Unoś drugą nogę do góry, staraj się by była wyprostowana i utrzymuj tę pozycję kilka sekund. Noga oparta powinna być lekko ugięta, a brzuch i pośladki napięte. Wznoś nogę tak wysoko, by plecy i udo nogi opartej były w linii prostej. Powtarzaj ćwiczenie 10-15 razy najpierw na jedną, potem na drugą nogę.
 5. Połóż się na plecach. Rozszerz lekko stopy i ugnij nogi w kolanach. Unoś pupę do góry jednocześnie prostując tułów, a potem wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj powoli i pamiętaj o napinaniu mięśni pośladków, ud i pleców. Powtórz 20 razy.
Kategorie
UrodaZdrowie

Dziennikarz niezależny. Autor reportaży, wywiadów, komentarzy i analiz z zakresu porad. Prowadzący i wydawca codziennego serwisu informacyjnego KopalniaPorad Doświadczenia nabierał w Onet.pl i TVS, dla której komentował porady życiowe Absolwent amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rodowity Ślązak, fan motoryzacji, starych samochodów i rock n' rolla.
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

POLECAMY RÓWNIEŻ PORADY

 • 10 przykazań zdrowego podróżowania

   Podróże kształcą. Przywozimy z nich nie tylko sentymentalne i cenne pamiątki, ale i wspaniałe wspomnienia, których nikt nam nie zabierze. Jednak niezależnie od tego czy jesteśmy okazjonalnymi i urlopowymi...
 • Dobroczynne działanie oleju lnianego

   Jeśli jesteś fanką naturalnych wspomagaczy zdrowia i urody, z pewnością zainteresuje cię olej lniany. Ten produkt spożywczy o złocistej barwie powstaje z tłoczonych na zimno nasion lnu. Dzięki stosunkowo...
 • Dlaczego twoja wątroba nie lubi fruktozy?

   O wątrobie przypominamy sobie wtedy, gdy zaczyna niedomagać. Choć nie jest unerwiona i nie boli, ucisk i dyskomfort pod żebrami to dolegliwości, których lepiej nie lekceważyć. To znak, że...
 • Co paznokcie mówią o naszym zdrowiu?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze paznokcie są jak barometr całego organizmu. Gdy jesteśmy zdrowi i stosujemy dobrze zbilansowaną dietę, również nasze paznokcie są piękne i mocne. Ale...